Posted on: 18 marca 2021 Posted by: Redakcja Comments: 0

Z powodu jak wszyscy wiemy, duża część pracy wykonywana jest w domu, a przez to, że zwykle spędzane było te kilka godzin w firmie, to zauważamy, zachowanie psa, które bardzo często utrudnia spokojne wykonanie pracy. Nie raz na pewno zaczął bawić się kablem od laptopa, czy próbował zwrócić uwagę na siebie, a w danym momencie nie mamy chwili nawet pogłaskać bo wieczne „terminy gonią”.

W takich przypadkach dobrym pomysłem jest wysłanie psa do przedszkola, gdzie nauczy się przebywania w towarzystwie oraz zwiększy się jego cierpliwość, tak by nie zrzucił laptopa bo przez cały dzień „jego człowiek jest w domu, ale mnie olewa, więc dopomnę się o swoje”. Szkolenie również przyniesie pozytywny efekt, kiedy nagle wrócimy znów pracować do firm, tak zwierzaki przyzwyczajone do ciągłej obecności nagle staną się samotne, a może odbić się to na ich samopoczuciu i zdrowiu.

Zadbanie o członka rodziny jest bardzo istotne i nie można tego wiecznie przekładać bo w pewnym wieku pies będzie już miał tak silny charakter, że szkolenie nie przyniesie efektu. Również w tym przypadku są „terminy”, których nie można przeoczyć, tak często kochamy je bardzo, ale zawsze odkładamy na później bo psy kochają bezwarunkowo, czego nie można powiedzieć o ludziach.

W końcu nawet prosta komenda „zostaw” jest bardzo ważna, nie tylko w domu, ale i na spacerze. Psy są bardzo ciekawsze wszystkiego i poznają również przez zmysł smaku, a niestety bardzo często ludzie są dość nieczuli i potrafią rozsypywać np. grudki solne, które mogą spowodować chorobę u psa, a nie mamy oczu wszędzie by zauważyć jak w 3 sekundy pies coś znajdzie i zacznie jeść. Też jest to dodatkowym argumentem, by nie czekać, aż coś się stanie, bo będzie żałowało się tego przez bardzo długi czas, że odkładane było.

Szkolenie i Tresura Psów z Behawiorystą

Jak już podejmie się decyzję o wysłaniu psa do przedszkola i na tresurę bardzo ważne jest wybranie behawiorysty z doświadczenie i o dobrych opiniach, by w psim przedszkolu nauczył się być towarzyski względem innych zwierząt i jak najwięcej nauczył się – ale podobnie wysyłamy dzieci do szkoły. W końcu nie wyślemy dzieci do szkoły, gdzie panują złe warunki, które mogłyby zagrażać zdrowiu, oraz by nauczyciele zajmowali się pracą z pasją (co w przypadku szkół dla dzieci o wiele trudniej).

Wybór dobrego behawiorysty i przedszkola ma ogromne znaczenie by pupil był przyjazny, ale i ostrożny, a dzięki dobremu wychowaniu, spędzanie czasu byłoby milsze w trakcie pracy bez zmartwień, że obiad zostawiony na później nagle nie wyparuje.