Posted on: 22 maja 2021 Posted by: Redakcja Comments: 0

Wielu początkujących przedsiębiorców zadaje sobie pytanie, jakie są najbardziej dochodowe biznesy. Na kim się wzorować, by osiągnąć sukces w świecie biznesu? Wydaje się, że najbardziej dochodowe biznesy mają swoje główne siedziby w Dolinie Krzemowej w Stanach Zjednoczonych i są związane z branżą hi-tech.

Specyfika polskiego rynku może być zupełnie inna, tym bardziej, że w dobie koranawirusa wiele pozornie dochodowych biznesów upada, ponieważ nie oferują one usług czy produktów pierwszej potrzeby. Takie wybory konsumentów wynikają ze zmniejszonej ilości środków finansowych konsumentów w dobie covida. Ludzie wybierają głównie to, co jest niezbędne do przetrwania.

Wydaje się, że najbardziej dochodowe biznesy w Polsce to prywatne przychodnie lekarskie i apteki, na zdrowiu i lekarstwach się bowiem nie oszczędza. Kolejnym bardzo dochodowym biznesem są kancelarie prawne i biura podatkowe – tutaj występuje zasada analogiczna do pierwszej omówionej grupy, doradztwo jest w cenie.

Kolejną bardzo prozaiczną grupą są supermarkety i sklepy spożywcze oraz drogerie, ponieważ żywność, kosmetyki i środki czystości to produkty pierwszej potrzeby, bez których nie można się obejść.

Innym dochodowym sektorem może okazać się rynek artykułów dla dzieci – od artykułów pielęgnacyjnych, poprzez odzież i obuwie, aż do zabawek, ponieważ na dzieciach także się nie oszczędza. Rodzice bardzo chętnie inwestują w rozwój swoich pociech. Ostatnio ułatwia im sprawę program 500+.

Dochodowe są także biznesy internetowe, np. usługi informatyczne, jak programowanie czy pozycjonowanie stron www, ponieważ właściwie każda firma mająca stronę w internecie ich potrzebuje. Profesjonalne działanie strony www to dzisiaj być albo nie być.

Bardzo dochodowa jest branża budowlano-remontowa, wymaga jednak dużego nakładu środków. Na brak dochodów nie może narzekać także branża transportowa czy przeprowadzkowa, jak przeprowadzki Warszawa.

Wiele z dochodowych biznesów ma jeden wspólny mianownik – umiejscowienie w sektorze usług wysokospecjalistycznych, wymagających dużej, zaawansowanej wiedzy fachowej, popartej wieloletnim wykształceniem i latami doświadczenia na rynku. Takie biznesy wiążą się z mniejszym ryzykiem niż kosztochłonne biznesy oparte na sprzedaży produktów, gdzie na start trzeba dysponować bardzo dużym wkładem własnym lub zaciągnąć gigantyczny kredyt w banku. Najbardziej dochodowe biznesy są także innowacyjne, dlatego jeżeli jesteś w stanie wymyślić produkt lub usługę, której jeszcze nikt nie oferuje, masz bardzo dużą szansę na odniesienie sukcesu w biznesie.