Posted on: 7 listopada 2020 Posted by: Redakcja Comments: 0

Nie wszyscy posiadamy samochód i wiele razy zakupy wykonujemy na raty. Pomimo, że sklepów jest coraz więcej, nie zawsze są one na tyle blisko by móc z kilkoma ciężkimi torbami chodzić regularnie. A np. w danym momencie potrzebujemy zrobić większe zakupy bo spodziewamy się gości – wydaje się to teraz trochę nietypowe, na panujące „czasy”. Dużo sklepów oferuje zrobienie zakupów i dostarczenie do domu co jest wygodnym rozwiązaniem, ale wolimy samodzielnie wybrać owoce i warzywa, niż zdając się na decyzje losowej osoby. Co w takim przypadku można zrobić?

W dużych miastach takich jak Warszawa ilość rozwiązań jest znacznie szersza, można wybrać taxi bagażowe takie jak https://przeprowadzkiwarszawa.net/ , czy nawet zwykłą taksówkę, jak zakupów nie ma aż tak wiele. Pozwoli to nie tylko na spokojne wykonanie zakupów, a przez nieduże odległości, cena nie będzie duża.

Ale co w przypadku kiedy mieszkamy pod miastem i sklepy nie tylko są daleko, ale również koszt taksówki byłyby za duży?

Preferując samodzielne wybieranie przedmiotów, mamy sytuacje znacznie utrudnioną. Obecnie sąsiedzka pomoc nie zawsze jest proaktywna, ale ciężkie czasy pokazują, że często możemy liczyć na sąsiada. Tu szybkie wykonanie zakupów może być znacznie skomplikowane, ponieważ sąsiedzi nie wybierają się przez najbliższe dni do sklepu, ale np. mogą podrzucić bo będą jechali np. do pracy, spotkanie, czy w innym celu. Jest to pomocne, ale też trudniejszy jest powrót z ciężkimi torbami niż sam dojazd. Nie ustalając takiej pomocy od sąsiada i nie chcąc wydawać kasy na taxi jesteśmy zmuszeni zanieść je o własnych siłach.

Ale prowadząc dialog z sąsiadami bardzo często możemy ustalić czas ich powrotu i porozumieć się, by w drodze powrotnej wspomogli przy przewożeniu zakupów.

Jeśli powyższa „mała” rada nie sprawdza się to niestety musimy wyręczyć się firmami, które wykonają zakupy za Nas. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest dialog między sąsiedzki.