Posted on: 23 kwietnia 2021 Posted by: Redakcja Comments: 0

Garaż lub miejsce w garażu, jest to mała wielka rzecz, która pozwala na wiele rzeczy. Z jednej strony miejsce postojowe kryte zapewnia ochronę przed mrozami i znacznie ułatwia konserwację samochodów w sezonie zimowym. Po drugie nie zawsze posiadamy samochód, a miejsce postojowe jest wykorzystane. W takich przypadkach daje to możliwość dorabiania, właśnie w sezonach zimowych. Poniekąd również garaż w domu, bardzo często jest przestronny i pusty, a szukając rozwiązania na biznes, ważne jest by znaleźć miejsce i to co w danym miejscu można wykonać. W wielu przypadkach potencjalny biznes związany jest z tym, czym się interesujemy, fascynujemy, bądź mamy doświadczenie i wiedzę oraz umiejętności.

W przypadku miejsca postojowego w bloku jest mało rozwiązań, które można wykorzystać, a jest to spowodowane, że przestrzeń wspólna uniemożliwiłaby na rozwinięcie pasji, czy wykorzystanie całej przestrzeni. Tu najczęstszym wyborem jest udostępnienie osobom trzecim miejsca postojowego za opłatą, ale zazwyczaj jest to udostępnienia przestrzeni motocyklom w sezonie zimowej, bo na 1 miejscu postojowym może znaleźć się kilka. Tu ilość chętnych szukających takiego miejsca z roku na rok jest coraz większa, a jako, że w zimę poruszanie się na motorach jest niebezpieczne tak te kilka miesięcy motor nie powinien stać na „świeżym powietrzu”. Bardzo często posiadamy miejsce parkingowe, ale poruszamy się komunikacją miejską i takie rozwiązanie dorabiania jest idealne bo nie wymaga żadnych dodatkowych nakładów kapitału, a i pozyskanie chętnych można znaleźć nawet przez kontakt ze znajomymi. Czyli łatwy, szybki biznes, gdzie byłaby to forma dorabiania do pensji.

Również to działanie sprawdzi się, dla osób posiadających dom z garażem, ale tu jako że przestrzeń jest zwykle większa, tak i powierzchnia magazynu jest znacznie większa i komfortowa. Dzięki temu, że metraż jest znacznie większy, można wykorzystać to do rozwijania wielu innych biznesów, które mogą w późniejszym czasie stanowić stałe, dobre źródło dochodu.

Bardzo często „biznes w garażu” jest pokazywany, jako start wielu obecnie dużych korporacji, choć nie zawsze jest to zgodne z prawdą, tak w wielu przypadkach duże firmy zaczynały w bardzo małej wolnej przestrzeni, w celach minimalizacji kosztów. Stąd nie jest dobrym pomysłem, nie doceniać przestrzeni jaką dysponujemy.

Najczęściej wybieranym biznesem jest „domowy warsztat”, gdyż wiele osób umie wykonać podstawowe naprawy, czy to aut, czy motocykli i to taki „męski” konik, a przez to garaż nabiera takiego azylu, własnego azylu, gdzie wykonuje się prace. W takim przypadku domowy garaż, wymaga odpowiedniego dostosowania i zwykle te narzędzia posiadane są w każdym garażu, czy to podnośnik, czy mocna lampa, a nie wspominając o narzędziach, które również wykonuje się w domowych pracach. Jest to rozwiązanie dla pasjonatów, którzy mało tego, iż posiadają wiedzę, muszą zapoznać się z dostawcami części, by wykonana usługa była w przyjaznej cenie, by pracę wykonywać tanio, ale z dobrym zyskiem, nie zaniżając jakości pracy, którą zawsze należy mieć „z górką”.

Trudność adaptacji – „mały biznes” to podejście

Taką przestrzeń również można zagospodarować na warsztat produkcyjny, a tu istnieje szereg możliwości i form biznesu jakie są dostępne. Dla miłośników drewna, produkcja mebli, czy wykończenia drewnianego, nawet produkcja elementów ozdobnych. Biznes choć dobry wymaga odpowiedniego sprzętu, który jest już inwestycją, a dodatkowo wymaga odpowiedniego kanału zbytu. Bo nie wszystko pójdzie sprawnie jak skupimy się na promocji tylko wśród sąsiadów. Bardzo często garaże są dodatkowo ogrzewane, a to również umożliwia utworzenie plantacji np. pieczarek, czy przygotowywaniem sadzonek krzewów.

Garaż to nie tylko miejsce „pracy”, bardzo często może posłużyć jako magazyn, wspierający własny biznes, albo biznes znajomego, to też pozwoli na stały i regularny dochód, a nie wymaga żadnych dodatkowych inwestycji, tylko odpowiednie zwiększenie powierzchni np. dzięki szafkom. Garaż jako magazyn jest również dobrym rozwiązaniem kiedy posiadamy samochód dostawczy, gdyż wtedy biznes można oprzeć na wielu różnych działalnościach np. „przeprowadzki Warszawa„, kiedy wykorzystujemy samochód do przeprowadzania transportu mebli i innych elementów, a nawet można wykorzystać samochodów jako wsparcie logistyki jakieś firmy, czy to znajomych, czy jakiś większych sieciówek, które bardzo często szukają podwykonawców właśnie posiadających auta.

Wieś? To również dobre miejsce na biznes. – Po prostu biznes

Wiele zależy od lokalizacji garażu, gdyż wiele rzeczy mogłoby wymusić posiadanie właśnie auta, a im dalej od aglomeracji, tym trudniej jest zapewnić odpowiednią logistykę, a nie wszystko można wysyłać kurierem bądź koszty transportu byłyby zbyt wysokie. W przypadkach produkcji towarów spożywczych również odpowiedni sposób przechowywania należy zachować. Również można uruchomić produkcję makaronu bądź pierogów i oferować transport – wtedy również najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z własnego samochodu, by wszystko odbywało się szybko i sprawnie.