Posted on: 19 lipca 2021 Posted by: Redakcja Comments: 0

Ubezpieczenie samochodu nie kończy się na polisie OC. Jeżeli planujemy częste podróże autem, zwłaszcza na długie dystanse powinniśmy pomyśleć o dodatkowej ochronie. Ubezpieczenie Autocasco i Assistance będzie na takie wypady jak znalazł. Dlaczego?

Z ubezpieczenia AC mogą zostać pokryte koszty, będące konsekwencją uszkodzenia lub zniszczenia pojazdu na skutek kolizji drogowej, spowodowanej z winy ubezpieczonego. Jeżeli będąc w trasie na nieznanej drodze spowodujemy kolizję, porysujemy karoserię na skutek źle przeprowadzonych manewrów – z Autocasco możemy oczekiwać pieniędzy na naprawę auta. Dodatkowo można ubezpieczyć pojazd np. od kradzieży. Komu się najbardziej opłaca kupować Autocasco? Właścicielom nowych aut, osobom dla których samochód jest niezbędny do pracy (w ramach polisy można otrzymać auto zastępcze) i wszystkim którzy nie mogą znieść rysy na karoserii.

Autocasco to spory wypadek? Jak sobie więc poradzić? Można pójść na kompromis i zakupić Autocasco w wersji mini z takim zakresem jaki nas interesuje np. ubezpieczeniem od ryzyka kradzieży czy działania żywiołów. Assistance jest nieodzowną pomocą na wypadek drogowych awarii, wypadku czy kradzieży auta. Holowanie pojazdu do warsztatu, naprawa awarii na miejscu, telefoniczna pomoc tłumacza – Assistance posiada sporo korzyści. Ten pakiet przydaje się zawsze, wybierają szeroki wachlarz usług możemy jeździć w trasy bez przeszkód.
Zarówno Autocasco jak i Assistance są ubezpieczeniami dobrowolnymi. Przymusu więc nie ma. Ale przemyśleć kupno warto, bo nigdy nie wiadomo jaka historie mogą nas spotkać na drodze.

Przeprowadzki Warszawa